FRANTIŠKOVY LÁSKY 2015/ Motus o.s. & Bio Oko

II. světová láska. Sousedská slavnost v ulici Františka Křížka.
délka představení: 360 min
jazykově bezbariérové
Již potřetí zve Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře ve spolupráci s Biem Oko k atypické, ovšem již tradičně světové oslavě prvního Máje! Pouliční láskyplná slavnost je jako každým rokem definitivním potvrzením nezvratného faktu, že jaro je v plném proudu a láska existuje. Obojí se koncentruje v ulici Františka Křížka a z autonomní kulturní republiky Praha 7 expanduje nejen do celého hlavního města a přilehlých regionů, ale i do celého světa a popřípadě i univerza. Záštitu nad akcí převzali: stěhovaví ptáci, jarní vzduch, modré nebe, čirá radost, hudební rytmy, jasné barvy a Městská část Praha 7. V případě deště jaro i láska pokračují.

V letošním roce uběhne sedmdesát let od konce poslední světové války. Událost si připomeneme komentovanou prohlídkou Letné, tematickými filmy v Biu Oko a zvýšenou pozorností k vůni a barvě šeříkových květů, které v roce 1945 ucpaly hlavně sovětských i amerických tanků a staly se nenápadným symbolem osvobození Československa.

Divadlo Alfred ve Dvoře uvede dětská představení Zajatci vesmíru souboru Wariot Ideal a Safírová hlava skupiny Handa Gote Research & Development. Celkový program slavnosti v ulici Františka Křížka bude dále upřesněn.

PROGRAM:
14:00 - zahájení
14:30 - Slam poetry show
15:00 - film Kristián (Bio Oko)
15:15 - pohádka Zajatci vesmíru (Alfred ve dvoře)
15:15 - Veselí skláři (dechovka)
15:30 - tematická prohlídka: Letná za protektorátu
16:00 - Slam poetry show
16:30 - akrobati ze souboru La Putyka
17:00 - loutkové představení Safírová hlava (Alfred ve dvoře)
17:15 - Veronika Švábová a NANOHACH: Move on
17:30 - tematická prohlídka: Letná za protektorátu
18:00 - film Protektor (Bio Oko)
18:30 - kubánská salsa s tanečníky z Casa Angelo
20:00 - konec

Na Františkových láskách mj. potkáte:
Agama, Akasha, cukrárna Alchymista, bistro-bar Černej kocour, Dobročinný obchod Cesty domů, Drama Queens, Kreslírna, Lesní zahrada pod Medníkem, malování s Musou pro děti, Mandaly a obrázky z písku, MindMaze, místo Bia Oko, Motus > produkce divadla Alfred ve dvoře, Nadace Die Brücke, Prague Jerk Station, PrPom.cz , Recycle with love, Vinea, taneční studio Casa Angelo... Originální úpravu vlasů nabídne Tereza Benešová a s ředitelem Bia Oko Davidem Beránkem si popovídáte nejen o rekonstrukci kina a dalších chystaných plánech.
Podpora: Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře; Bio Oko; Městská část Praha 7; Hlavní město Praha; Ministerstvo kultury