FINÁLE MS VE FOTBALE V ALFREDU aneb LOVE FOOTBALL, FUCK FIFA s A2

Přednáška Vojtěcha Ondráčka a přímý přenos. Vstup volný.
délka představení: 120 min
MS světa v Brazílii i největší fotbalový svátek letošního roku a zároveň mediální masopust, orgie sportovního nacionalismu, fotbalový byznys, odklízení chudoby z dohledu stadionů nebo karneval protestů... Ve velkém sále Alfreda ve dvoře promítneme tuto neděli 13. 7. živý přenos finále 20. mistrovství světa ve fotbale. Předcházet mu bude kritická sonda do světa vrcholového fotbalu a jeho organizačních struktur sociologa a bývalého fotbalového reportéra Vojtěcha Ondráčka. Přednáška začíná ve 20.00, přímý přenos ve 21.00. Vstup volný.

Historicky první fotbalový večer kulturního čtrnáctideníku A2 a Motusu/ divadla Alfred ve dvoře se pokusí divákům osvětlit, proč není Brazilcům po chuti mezinárodní fotbalová asociace FIFA, přestože je Brazílie běžně chápána jako fotbalová velmoc, v níž se každý s balónem u nohy už narodí. Fotbalové mistrovství světa ve fotbale se letos poprvé setkalo s opravdu masivním odporem místních obyvatel. Zároveň však také bourá rekordy sledovanosti.

Proto bude vyvrcholením večera sledování přímého přenosu finále MS 2014 na velkém plátně v divadelním sále. Je pouze na vás, jestli vám zápas poslouží jako kulturní studie současné podoby masové zábavy, jako názorná ukázka fungování globálního marketingu nebo si prostě budete chtít užít fotbalový svátek v netradičním prostředí. Snad se nám společně podaří prožít všechny paradoxy, které v sobě tento nejoblíbenější sport světa skrývá. Svou předzápasovou přednášku, v níž bude pitvat nekalé praktiky organizace FIFA i problematické aspekty fungování dnešního profesionálního fotbalu, přednese sociolog Vojtěch Ondráček. Diskuze vznikla za společného úsilí Ádvojky a Alfreda ve dvoře.

ilustrace: Alexej Kljujkov zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet zdroj: internet