Festival SE.S.TA

Choreografie „work in progress“
délka představení: min
Závěrečná veřejná prezentace devíti mladých evropských choreografů, kteří se zúčastnili taneční stáže konané v rámci Festivalu SE.S.TA – KoresponDance Europe. Festival pořádá občanské sdružení SE.S.TA (Setkávání současného tance).

Cílem večera je přiblížit svět choreografie odbornému i laickému publiku. Seznámit diváky s prostředím, v jakém choreografové pracují, jaké si pokládají otázky a jak je dokáží zpracovat, s jakými principy pracují a jak se mohou ve své práci rozvíjet. Mladí choreografové i jejich “kouči” (profesionálové s dlouholetými zkušenostmi) budou komentovat svoji společnou práci v průběhu stáže a výsledky představí na svých choreografiích “work in progress”. Večer bude zakončen společnou debatou u skleničky a malého občerstvení.

Stáž coachingu se uskuteční v Praze ve dnech 26. až 31. 10. 2009 a povedou ji francouzští choreografové Jean-Christophe Paré, Dominique Boivin a Béatrice Massin.
podpořili: Evropský program Culture 2007/2013, Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, CulturesFrance, Francouzský institut v Praze a Nadace Život umělce

ve spolupráci s Divadlem Komedie, divadlem Alfred ve dvoře, HAMU, studiem ALT@RT, DDM Pod Juliskou a dalšími