Festival Bazaar: VICTORY DAY / Willy Prager (BG)

délka představení: min
Ulice vře. Burácivý hluk vzpoury. Jeviště zahalené v mlze. Jekot výstražných sirén. Kolem se prožene dálkově ovládané policejní auto, malá helikoptéra bzučí, snáší se a vznáší: nastal Den Vítězství? Willy Prager, Iva Sveshtarova and Galina Borissova dobývají divadlo jako povstalci i baviči. Revoluci ale neinscenují. Rozloží jí na součástky, na gesta, slogany, pózy – v performativní mašinérii znaků a symbolů protestu. Otázkou zůstává, zda se z jeviště tyto znaky a symboly revoluce přenesou i do hlediště a jaké emoce – od nadšení po zklamání – spustí.

Představení se koná ve Studiu ALTA v rámci mezinárodního Festivalu Bazaar.

OMLOUVÁME SE ZA KOMPLIKACE, ALE VSTUPENKY NA TUTO AKCI NELZE REZERVOVAT NA WEBU ALFREDA VE DVOŘE. JSOU DOSTUPNÉ POUZE PŘES GOOUT.CZ.

Willy Prager je nezávislý umělec, absolvent Theatre-Studio 4xC v Sofii. Na bulharské Univerzitě v Plovdivu vystudoval Synthetic Stage Arts, na berlínské Universität der Künste vystudoval program Solo/Dance/Authorship. Jako performer spolupracoval s umělci jako například Nikolay Georgiev, Ivo Dimchev, David Zambrano, deufert&plishke, Thomas Lehmen, Dalija Acin či Maren Strack. Často také spolupracuje s Ivou Sveshatrovou. Za performanci Victory Day získal v roce 2013 na festivalu ImPulsTanz cenu diváků. Je spoluzakladatelem Antistatic – Festivalu současného tance a performance v Sofii, Nomad Dance Academy a nadace Brain Store Project.

Iva Sveshtarova je umělkyně a performerka narozená v Sofii. Absolvovala Theatre-Studio 4xC a Synthetic Stage Arts na Univerzitě v Plovdivu. Nedávno dokončila magisterské studium choreografie a performance na Institut für Angewandte Theaterwissenschaft v Giessenu. Zajímá se především o současný tanec a divadlo. Pracovala s režiséry a choreografy jako jsou například Nikolay Georgiev, Filipe Pereira, Galina Borissova, deufert&plischke, Thomas Lehmen, Ani Vaseva, Maren Strack, Anna Dankova, Verena Billinger a Sebastian Schulz. Je spoluzakladatelkou Nomad Dance Academy a Antistatic – Festivalu současného tance a performance v Sofii.

Galina Borissova pracuje jako tanečnice a choreografka. Poprvé na sebe upoutala pozornost v roce 1996 na American Dance Festival, kde se zúčastnila Mezinárodního rezidenčního programu pro choreografy. V roce 1998 obdržela na Mezinárodní soutěži pro choreografy v Groningenu první cenu za performanci s názvem A Never Ending Story. Za sólo v Juanita Hildegard Bo získala v roce 2006 v Bělehradě zlatou medaili. Je autorkou knihy Dance Images and Artistic Preferences.

Performeři: Iva Sveshtarova,Willy Prager and Galina Borissova
Spolupráce: Iva Sveshtarova
Hudba: Emilian Gatsov-Elbi
Dramaturgický dohled: Angelina Georgieva
Poradce: Galina Borisoova
Mistr světel: Lutz Deppe
Produkce: HZT-Berlin,Tanztage-Berlin, Goethe-Institut Bulgarien, Willy Prager