Festival Bazaar: SATURDAY BAZAAR 1. část

ukázky chystaných představení
délka představení: 240 min
Vyvrcholení festivalu Bazaar 2016. Ve dvou blocích se zde v krátkých ukázkách a uvedeních “work-in-progress” odehrají chystaná představení šesti tvůrců ze všech koutů Evropy. Při zkoumání různých tváří a vrstev identity se pod jejich drobnohled dostaly fenomény samoty, pláče i skákání přes švihadlo. Jaká představení, performance nebo techniky z jejich práce vzniknou? Jak lze umělecký výzkum sdílet? A jak nám to může pomoci při ponoru do odlišných, šílených, absurdních či fantaskních světů? Přijďte a nechte se vtáhnout do Bazaaru možností!

AKCE SE KONÁ VE STUDIU ALTA. FESTIVALOVÝ PAS KOUPÍTE ZDE.

Oba programové bloky zakončí diskuse z cyklu RespondART, moderované Alicí Koubovou. RespondART je celoroční projekt Studia ALTA ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře, TanzFaktur Kolín nad Rýnem a Brottfabrik Bonn. Cílem projektu je přivést diváky k aktivní recepci uměleckého díla, lepšímu pochopení dnešního světa a vlastnímu kritickému myšlení.

VSTUPENKA NA 1. ČÁST SATURDAY BAZAAR OPRAVŇUJE I KE VSTUPU NA ČÁST DRUHOU.

Saturday Bazaar uzavře afterparty.

Program Saturday Bazaar je rozdělený do dvou programových bloků:

*1. část: 14-18H:

Roman Zotov, Jaro Viňarský, László Fülöp & Halka Třešňáková
*2. část: 19-22H:
Agata Siniarska & Madalina Dan, Tereza Hradilková, Ufftenživot

---

SAMOZŘEJMĚ / Roman Zotov (RU)
Ukázka z příběhu o hledání domova / 15 min. / jazykově bezbariérové

***Z VÁŽNÝCH RODINNÝCH DŮVODŮ SE UKÁZKA ZE "SAMOZŘEJMĚ" NEKONÁ***

Trojice tanečníků hledá fyzické vyjádření procesu návratu k sobě, odstraňování vrstev falešné identity, návratu domů. Samozřejmě je absolventským projektem Romana Zotova na Konzervatoři Duncan Centre.

Roman Zotov pochází z ruského města Tula. Studoval hip hop, house, popping, balet, jazz a moderní tanec. V současné době dokončuje studia na Konzervatoři Duncan Centre v Praze. Společně se svým bratrem se umístil na druhém místě v Ceně Jarmily Jeřábkové 2015 za choreografii Pobřeží.

Účinkují: Roman Zotov, Barbora Vaňková, Michael Dužda
Podpora: Konzervatoř Duncan Centre
Speciální poděkování: Veronika Šimková

---

THIS VERY MOMENT / Jaro Viňarský (SK)
Ukázka z uměleckého výzkumu / 15 min. / v angličtině

Pokud se přestaneme dívat na pódium, jako bychom byli odděleni od dění na něm, přestaneme-li hledět na situaci na jevišti jako na něco plného skrytých významů a symbolů, které musíme pro pochopení zprávy identifikovat a rozluštit, kdybychom prostě jednoduše pozorovali, nazí a otevření, nedostali bychom se k přirozenějšímu, přímému způsobu prožívání života, jehož hodnota tkví ve svobodě vnímat, cítit, jednat a sdílet?

Právě tady a teď, nejsme všichni jeden?

Jaro Viňarský se narodil v roce 1978 ve Slovensku. Jako tanečník a choreograf se soustředí na práci s tělem a tělesností. Spolupracuje s Pavlem Zuštiakem, Karine Ponties či Petrou Tejnorovou. Mezi jeho nejnovější představení patří duety ANIMALINSIDE, XIRA a skupinová performance pro soubor VerTeDance s názvem CHYBĚNÍ. Je držitelem prestižní Cenu SAZKY za "objev v tanci" 2006, Ceny diváka na České taneční platformě 2006 a ceny THE BESSIES NEW YORK DANCE AND PERFORMING ARTS 2013.

Web: www.identitydoesnotexist.com
Podpora: Slovenský institut; MOTUS, produkce divadla Alfred ve dvoře

---

TIMOTHY A VĚCI: PLÁN B / Halka Třešňáková & László Fülöp
work-in-progress / 30 min. / v angličtině

Vždy buď realisticky fiktivní. Pokud tedy nemůžeš být fiktivně reálný. To je vlastně jedno. Ale vždycky měj plán B. Protože všechno je o praktické dysfunkčnosti. Nebo dysfunkční praktičnosti. Více méně…

László Fülöp je mladý maďarský choreograf, performer a učitel. Vystudoval Budapest Contemporary Dance Academy. Je členem aliance nezávislých maďarských tanečníků L1 Association. Pracuje na volné noze a tvoří s mnoha různými umělci a tanečními skupinami. Jako choreograf je také autorem několika vlastních děl. Hlavním tématem jeho představení je člověk ve své přirozené celistvosti, bez ideologií či předsudků: v jednoduché, čisté a osobní rovině.

Halka Třešňáková absolvovala Katedru nonverbálního a komediálního divadla na pražské Akademii múzických umění (HAMU). Pracovala s umělci z různých zemí a je spoluautorkou celé řady projektů, jako například: Hanging Man (Ctibor Turba); Strangeness / Divnosti, The Life of Franta Zije, Talkmen (Jednotka) a dalších. V současnosti ji můžete vidět v představení Dechovka divadla Vosto5. V rámci projektu Identity.Move! vytvořila představení Si conclufión a v rámci festivalu 4 + 4 dny v pohybu uvedla představení Die Macht.

Web: www.timothyandthethings.com
Podpora: Motus / produkce divadla Alfred ve dvoře, Národní kulturní fond Maďarska, L1 Association, Open Latitudes Network, Workshop Foundation Budapest

Jaro Viňarský Roman Zotov Roman Zotov Jaro Viňarský Halka Třešňáková & László Fülöp Halka Třešňáková & László Fülöp