Festival Bazaar: PARALLEL / Groundfloor Group (RO)

délka představení: min
Jaké jsou každodenní projevy vaší kulturní identity (genderu)? Kdo je může postřehnout? Do jaké míry charakterizují váš společenský život? Ovlivňují vaši ekonomickou situaci, podepisjí se na vztahy s lidmi, se kterými pracujete, nebo na vztahy s vašimi přáteli či příbuznými? Pokud ano, tak jakým způsobem? Jak se tento vliv v průběhu času proměnil? Do jaké míry byl podmíněn společenským a ekonomickým kontextem? A v neposlední řadě - máte vůbec někoho, s kým si o takových věcech můžete promluvit?

Představení se koná ve Studiu ALTA v rámci mezinárodního Festivalu Bazaar.

OMLOUVÁME SE ZA KOMPLIKACE, ALE VSTUPENKY NA TUTO AKCI NELZE REZERVOVAT NA WEBU ALFREDA VE DVOŘE. JSOU DOSTUPNÉ POUZE PŘES GOOUT.CZ.


Představení Parallel režisérské dvojice Ferenc Sinkó & Leta Popescu se zakládá na zkušenostech performerek Lucii Mărneanu a katy bodoki-halmen. Z jejich námětu vznikl text, na kterém spolupracoval celý autorský tým. Představení provokuje svým bezprostředním přístupem k tématům lidského těla, sexuální identity, represe a přijetí. Těla v pohybu, drag show a autorské písně katy bodoki-halmen společně s živou hudbou skladatele Danagy vytváří dynamickou a pronikavou performanci.

Lucia Mărneanu je absolventkou Fakulty umění na Univerzitě umění a designu v Kluži (2010) a Divadelní fakulty na Univerzitě Babes-Bolyai (2013). V době svých studií se účastnila řady workshopů, programů mobility a několika národních i mezinárodních festivalů. V roce 2013 vyhrála se svým nezávislým projektem 10 Studies About love with Small ‘l’ na rumunském Národním festivalu nezávislého divadla speciální cenu poroty. Za Parallel obdržela v roce 2014 společně s Letou Popescu od Rumunské divadelní asociace (UNITER) cenu za nejlepší debut. Je spoluzakladatelkou organizace Asociatia Reciproca, v rámci které pracuje na svém projektu Salutări din România / Hello from Romania. V současné době studuje magisterský program DasArts v Amsterdamu. Zajímá se o možnosti vyprávění/deformace příběhu mimodivadelními prostředky.

kata bodoki-halmen je nezávislá umělkyně, která vyrostla v malém městě v Rumunsku. Studovala filosofii a divadlo. Mimo své studium se zabývala hledáním jiných přístupů k životu skrz tanec, klaunství, herectví, zpěv a hru na různé hudební nástroje, meditaci a četbu. Uvědomila si, že se nechce věnovat pouze jedné profesi. V současné době se podílí na performancích, ve kterých mísí hudbu, tanec a divadlo. Kata má zálibu v objevování nových forem vyjádření vnitřní osobnosti, je spontánní a improvizuje jak v umění, tak v životě. Věří, že propojení rozličných elementů a spolupráce s ostatními mohou dát vzniknout něčemu jedinečnému a dovést ji k otevřené mysli i duši, větší flexibilitě a udržet její zvědavost.

Námět/ choreografie: Ferenc Sinkó
Režie: Ferenc Sinkó a Leta Popescu
Texty: autorský tým
Scénografie: Valentin Oncu
Kostýmy: Gyopár Bocskai
Písně: kata bodoki-halmen
Hudba: Danaga
Technická podpora: Attila Almási