Festival Bazaar: O (NE-HIERARCHICKÉM) DIALOGU DVOU MÉDIÍ (workshop) / Sonja Pregrad & Nives Sertić (HR)

Čtyřdenní festivalový workshop
délka představení: min
17. - 20. 3. / Alfred ve dvoře / v angličtině

Přihlášky předem nutné na: bazaar@alfredvedvore.cz

čt 17.3. / 11:00-17:00
pá 18.3. / 11:00-15:00
so 19.3. / 10:00-13:00
ne 20.3. / 11:00-16:00 LAB, 16:00 ukázka

Vlastní digitální kamera nebo fotokamera výhodou!

Kurzovné na workshop zahrnuje vstup na workshop a na představení Neznámá logika větru 18.3.

Co se stane, když jsou dvě média umístěna do rovnoprávného vztahu - jako dvě entity, dvě bytosti, dva lidé, kteří na sebe dívají teď a tady - místo aby byly jedno druhým ovládané?

Jak se tato média navzájem reflektují a co vzniká jako výsledek jejich konfrontace? A co se může stát, pokud ani jedno z nich plně neovládá směrování pozornosti diváků, ale naopak ho určují svojí vzájemnou interakcí?

Workshop je určen umělcům z různých oblastí (vizuální média, performance, multimédia, hudba) se zájmem o empirický výzkum nových možností spolupráce. Cílem laboratoře je nalezení nových postupů a nástrojů v intermediálním dialogu a výzkum toho, jak by tyto skutečnosti mohly umožnit nové způsoby zápisu obsahů.

Akce je součástí festivalu identity v umění a pohybu Bazaar 2016.

FESTIVALOVÝ PAS KOUPÍTE ZDE.

Nives Sertić je multimediální a audiovizuální umělkyně. Vystudovala Animovaný film a nová média na Akademii výtvarných umění v Záhřebu. Její zájmy sahají od dlouhodobých interdisciplinárních kolaborativních projektů až po poetická videa, zvukové instalace, performance a další výzkumné projekty. V současné době vyučuje na záhřebské Vysoké škole designu.

Sonja Pregrad je taneční umělkyní se zájmem o (ne)hmatatelnost tance a choreografie vztahů. Vystudovala Holandský institut umění – ArtEZ a poté získala titul MA na umělecké univerzitě Udk v Berlíně v oboru sólo/tanec/autorství. Podílí se na realizaci festivalu IMPROSPEKCIJE a interdisciplinárního časopisu a projektu TASK. Pravidelně přednáší na Akademii výtvarných umění v Záhřebu a působí jako performerka.

Autoři a facilitátoři: Nives Sertić, Sonja Pregrad
Produkce: Artistic organisation Fourhanded (Cetveroruka) / Ana Letunić
Web skupiny: www.cetveroruka.hr
Podpora: Identity.Move! Project; Zaklada Kultura nova, Croatia; Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře, Praha; Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze
Speciální poděkování: TALA Dance Center