Festival Bazaar: NEZNÁMÁ LOGIKA VĚTRU / Sonja Pregrad & Nives Sertić (HR)

Představení z projektu Identity.Move!
délka představení: 40 min
Představení o umělé přírodě a pravém nadšení. Rozhovor těla a kamery ve formě prezentace, která propojuje tanec, video, dokument a humor. Poetická konverzace dvou přítelkyň, kdy jedna není větrem a druhá je dechem krajiny.

Audiovizuální umělkyně Nives a tanečnice/choreografka Sonja se zaměřily na zkoumání identity jako otázky vztahu a způsobu, jakým reflektujeme ty, kteří s námi v tomto vztahu jsou. Výzkum zahájily v Praze v létě roku 2013 a přivedl je až do skleníku tropických rostlin Fata Morgana v pražské botanické zahradě, kde hledaly odpověď na otázku: Je potřeba tvořit pouze pokusem o uspořádání něčeho mimo sebe sama, něčeho, co je stejně již samo o sobě přirozeně uspořádáno?

“Dívám se na tebe, když se díváš na mě, zatímco se na tebe dívá publikum a ty se na něj díváš zpátky, zatímco se snažíme ujasnit si náš vztah a jeho vztah k zárodku, ve kterém se odráží vesmír.”

Představení je v angličtině a je součástí festivalu identity v umění a pohybu Bazaar 2016.

FESTIVALOVÝ PAS KOUPÍTE ZDE.

Nives Sertić je multimediální a audiovizuální umělkyně. Vystudovala Animovaný film a nová média na Akademii výtvarných umění v Záhřebu. Její zájmy sahají od dlouhodobých interdisciplinárních kolaborativních projektů až po poetická videa, zvukové instalace, performance a další výzkumné projekty. V současné době vyučuje na záhřebské Vysoké škole designu.

Sonja Pregrad je taneční umělkyní se zájmem o (ne)hmatatelnost tance a choreografie vztahů. Vystudovala Holandský institut umění – ArtEZ a poté získala titul MA na umělecké univerzitě Udk v Berlíně v oboru sólo/tanec/autorství. Podílí se na realizaci festivalu IMPROSPEKCIJE a interdisciplinárního časopisu a projektu TASK. Pravidelně přednáší na Akademii výtvarných umění v Záhřebu a působí jako performerka.

Web: cetveroruka.hr
Česká premiéra: 18. 3. 2015
Podpora: Identity.Move!; Zaklada Kultura nova, Croatia; Motus, produkce Divadla Alfred ve dvoře; Velvyslanectví Chorvatské republiky v Praze
Speciální poděkování: TALA Taneční centrum