Festival BAZAAR 2016 / Identita v umění a pohybu

délka představení: min
18.-20. 3. 2016 v Praze. FESTIVALOVÝ PAS KOUPÍTE ZDE.

Mezinárodní festival současného tanečního a pohybového divadla představí vize umělců nejen z České republiky, ale také z dalších zemí střední, východní a jižní Evropy, kteří ve svých projektech zkoumají identitu v umění a pohybu, jež je hlavním tématem celého festivalu.

Program festivalu tvoří řada exkluzivních večerních představení hostujících souborů, české premiéry děl, prezentovaných ve výzkumné fázi na loňském Bazaaru, workshop, diskuse a neformální setkání. Vrcholem festivalu bude Saturday Bazaar, na němž se ve dvou blocích představí v krátkých ukázkách a uvedeních “work-in-progress” budoucí představení šesti tvůrců z Prahy, Bukurešti, Tuly, Varšavy, Žiliny, a Budapešti. Vedle pořádajícího divadla ALFRED VE DVOŘE se festivalové události odehrají i v divadle PONEC a Studiu ALTA.

Festival Bazaar vznikl v roce 2015 jako součást evropského projektu Identity.Move! - mezinárodní platformy pro podporu teoretického a uměleckého výzkumu identity na poli současného tanečního a pohybového umění a performance. Jednalo se o o projekt podpořený z fondu EU Culture, jehož hlavními koordinátory byly Goethe Institut ve Varšavě, Motus / produkce divadla Alfred ve dvoře v Praze, East European Performing Arts Platform, Centre for Culture v Lublinu a State School of Dance v Aténách. Hlavním pořadatelem letošního ročníku festivalu je Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře ve spolupráci s četnými zahraničními kulturními instituty, Tancem Praha a Studiem ALTA.

-------------------------------------------

Jednotlivé vstupné na představení
200 Kč dospělí
100 Kč pro studenty / seniory
50 Kč pro studenty uměleckých škol

Festival pass (umožňuje vstup na všechny festivalové akce s výjimkou workshopu)
500 Kč dospělí
300 Kč pro studenty / seniory

Kurzovné na workshop (zahrnuje vstup na workshop a na představení Neznámá logika větru)
900 Kč dospělí
600 Kč pro studenty / seniory

Vstupenky jsou v předprodeji na webu divadla a přes goout.cz.

-------------------------------

Více na www.alfredvedvore.cz
Děkujeme:
Ministerstvo kultury České republiky, Magistrát hlavního města Prahy, Rakouské kulturní fórum, Rumunský kulturní institut, Polský institut, Institut Adama Mickiewicze, Slovenský institut, Velvyslanectví Chorvatské republiky, Graffitti Networks, Expats.cz, Taneční aktuality, Radio 1, Český rozhlas 3 - Vltava, A2 kulturní čtrnáctideník, Aerofilms, GoOut.cz, JCDecaux, Taneční zóna, magazín Artikl, Kulturissimo, Protišedi.cz a Prague Off the Map.