EXPEDICE SMRTI / Ústav úžasu

NOVÁ PRÁCE
délka představení: 57 min
Interaktivní horor pro velmi odvážné děti a jejich rodiče. Vhodné od 9 let.

Fakt, že se o záhrobí málo ví, není důvodem k jeho neexistenci. Naopak! Čím méně o něm mluvíme, tím silněji tušíme, že číhá všude.
Já ale neznám strach, a proto se vydám až za tu nejposlednější hranici. Vede mě má zvědavost, ta úchvatná vlastnost člověka, která je silnější než strach z děsivého objevu.

Jsou jednotlivci, kterým se podařilo za oponu života nahlédnout. Možná se tak stalo dílem náhody. Ovšem já postupuji jako vědec: molekuly našich buněk celý život spřádají, předávají si a upřesňují informaci o tom, kdy nastane naše přirozená smrt. Co nám ale prozradí, když je trochu překvapíme? To je můj vědecký experiment! Silou argumentů a smělostí předpokladů se mi podařilo přesvědčit vládu, aby mi na nezvyklé pokusy propůjčila skutečný lidský materiál! Ostatně, co ještě může ztratit odsouzenec na smrt?

Ústav úžasu je volné sdružení několika herců, hudebníků, scénografů a tanečníků kooperujících s hercem a autorem Jakubem Folvarčným na divadelních nebo jiných uměleckých projektech. Poprvé se volně přidružuje ke spolupráci přizvaný světelný designér a scénograf Jan Dörner.

Hrají: Jakub Folvarčný, Jan Dörner

Web: www.ustavuzasu.cz

Jiná představení skupiny: Vlk a Hlad (2006), Ušima podzimu (2008), V pasti těla (2012), Karlova a Jaromírova pohádka (2010), O nešťastném staviteli a O muži, který šel za sluncem (2011), Cirkus Prdítko (2013), Život je navždy (2014), Měníme se v páru (2015)
Podpořili/ poděkování: MOTUS o.s. - produkce divadla Alfred ve dvoře.