El Kapitán / Nebezpečné divadlo

Loutkové divadlo v českém jazyce
délka představení: 45 min
v češtině
Nebezpečné divadlo je kultovní soubor loutkového divadla, vedený výtvarníkem Františkem Antonínem Skálou. Sdružení, které je prakticky nemožné spatřit, vystupuje velice zřídka a také zpravidla neveřejně.
Nebezpečné Divadlo, tvořící jednu z aktivit tajemné multioborové skupiny LSJ, pracuje s klasickým formátem loutkového divadla, ve kterém nahrazuje dramatické situace reálným nebezpečím a kde všechny postavy zpravidla postupně dospějí k nešťastnému konci. Groteskní skeče Nebezpečného divadla staví na scénografických efektech a na sebevražedných akcích loutek, často pečlivě vyřezaných z kořenové zeleniny, či z jiných neobvyklých materiálů a většinou končících svůj krátký jevištní život rozřezáním, rozdrcením v mixéru, či rozmetáním explozí.
Všem vystoupením předchází důkladná teoretická příprava, jdoucí ovšem ruku v ruce s absencí praktických zkoušek. Výsledná technologická a přednesová improvizace tak vytváří napětí a vnáší do děje prvek nevypočitatelnosti a reálného nebezpečí, mnohdy ohrožujícího nejen herce, ale i diváky. První řada je jen pro odvážné! Vhodné pro odrostlejší děti s dobrodružnými sklony a doprovodem.

Námět, režie, scénografie, interpretace:
Václav Krčál
Mikuláš Adamovský
Václav Mašek
František Antonín Skála

VAROVÁNÍ! V PŘEDSTAVENÍ SE VYUŽÍVAJÍ PYROTECHNICKÉ EFEKTY A RŮZNÉ ELEKTRICKÉ STROJE A PŘÍSTROJE.