DVA SEŠITY / Handa Gote research & development

délka představení: 60 min
v češtině
Handa Gote otevírají dva staré sešity s poznámkami a pokouší se znovu natočit fantastický film Jana Dörnera z doby kdysi před dvaceti lety.

Projekt Dva sešity navazuje na předchozí inscenaci souboru s názvem Safírová hlava, která se formou filmového paradokumentu a divadelní rekonstrukce pokoušela oživit někdejší dávný experiment. Během rekonstrukce se pak ze všeho nejvíc vynořuje téma paměti, zapomínání a záměrného přebarvování minulosti zářivými barvami. Jedná se tak o dokumentární divadlo svého druhu, ne však ono obligátní dokumentární divadlo investigativců s pohledem zblízka upřeným na opravdové lidi. Daleko víc je to forma, která si všímá pochybností, či neúspěchu a která akcentuje jistou neohrabanost a syrovost formy. Jako v Safírové hlavě, i zde jde o dialog s vlastním uměleckým vývojem a konfrontací vlastních přání a snů z dávných dob.

V projektu Dva sešity se Jan Dörner pokouší znovu natočit fantastický film, kterým hodlal zahájit svou kariéru filmaře. Film zůstal nedotočen a jediný natočený filmový materiál byl nešťastnou náhodou zničen. Po filmu tak zbyly opravdu jen dva sešity s poznámkami a samozřejmě stopa v paměti tvůrce, ze které se Handa Gote tuto filmově-divadelní rekonstrukci pokouší vytvarovat.

Dva sešity otevírají okno do světa před internetem, ve kterém často vše nešlo úplně snadno a něco dokonce nešlo vůbec.

Připravili: Dörner, Hybler, Svatoš, Švábová, Procházka
Produkce: Jedefrau.org

Podpořili: Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR

Foto: Martin Špelda Foto: Martin Špelda Foto: Martin Špelda Foto: Martin Špelda Foto: Martin Špelda