DOMÁCÍ ÚKOLY Z PILNOSTI – ROUNDE 27

hitparáda tanečního a pohybového divadla
délka představení: min
27. kolo nekonečné kultovní přehlídky! Z minulého kola postoupily choreografie Harapese v Lese a Měcháčkův tanec. Harapese nás potěší již třetím dílem nekonečné trilogie o dobrodružstvích jednoho poety v podání umělkyň seskupených kolem Petry Púčikové. Tomáš Měcháček se tohoto kola bohužel nemůže zůčastnit, takže nás čekají hned tři novinky: Miška a Saška, kteří slaví své padesáté Vánoce (hrají Martin Sedláček a Josef Rosen), debut skupiny MADE IN pod názvem Výkladní skříň a Kateřina Šorejsová Hajná s choreografií Duo

Zadání organizátorů je jednoduché – vytvořte z pilnosti choreografii na libovolné téma. Omezení jsou smlouvavá: Jeden zvukový motiv, jeden scénický prvek, jednotný koncept. Maximální délka choreografie je 20 minut. Ze čtyř př?edstavení jednoho večera, propojených vtipnými výstupy vypečených moderátorů, si pak samotní diváci vyberou, kdo postoupí do dalšího kola. Jedna choreografie přitom může postoupit maximálně třikrát za sebou. Pokud se jí to podaří, získá nejvyšší ocenění soutěže, Molitanovou trofej. OPISOVAT SE MŮŽE!

Úspěch série představení Domácí úkoly z pilnosti dokazuje, že pohybové a taneční divadlo není v Česku okrajovým žánrem. Kromě přehlídky současných talentů z místní i zahraniční scény vyniká hitparáda nahledem, sebeironií a smyslem pro humor. Proto dokáže přilákat do divadla i ty, kterým je jinak pohybové divadlo cizí.