DOMÁCÍ ÚKOLY Z PILNOSTI – ROUNDE 25

Již 25. kolo nekonečné kultovní přehlídky! Z minulého kola postoupilo trio Kalivoda-Švejda-Procházka se svým nevázaným vystoupením BORN TO BE WILD a taneční skupina MARYJA pod vedením Johany Matouškové, která tentokrát vystoupí tak trochu INKOGNITO .
Novinkami tohoto kola budou zarputile fantastické sólové vystoupení Filipa Canova ROK KONĚ a dále HARAPESE V LESE, 1. díl nekonečné trilogie o dobrodružstvích jednoho poety, učinkují: HARAPESE V LESE.

Zadání organizátorů je jednoduché – vytvořte z pilnosti choreografii na libovolné téma. Omezení jsou smlouvavá: Jeden zvukový motiv, jeden scénický prvek, jednotný koncept. Maximální délka choreografie je 20 minut. Ze čtyř představení jednoho večera, propojených vtipnými výstupy vypečených moderátorů, si pak samotní diváci vyberou, kdo postoupí do dalšího kola. Jedna choreografie přitom může postoupit maximálně třikrát za sebou. Pokud se jí to podaří, získá nejvyšší ocenění soutěže, Molitanovou trofej. OPISOVAT SE MŮŽE!

Série představení Domácí úkoly z pilnosti dokazuje, že pohybové a taneční divadlo není v Česku okrajovým žánrem. Kromě unikátní přehlídky současných talentů z místní i zahraniční scény vyniká hitparáda osvobozujícím nadhledem, sebeironií a smyslem pro humor. Proto dokáže přilákat do divadla i ty, kterým je jinak pohybové divadlo naprosto cizí.