DOMÁCÍ ÚKOLY Z PILNOSTI – ROUNDE 24

délka představení: min
hitparáda tanečního a pohybového divadla
(kolektiv) Adriatik
pořadem tradičně provázejí: Johannes Dörner, Vojta Švejda, Jan Kalivoda, Jan Beneš
tvůrci a interpreti: Jan Komárek
24. kolo nekonečné kultovní přehlídky! Z minulého kola postoupil Jan Komárek se svou postmortualní klauniádou SUICIDE SENSUALIS a z kola předminulého se znovu setkáte s divadelní formací Kyklos Galaktikos, která nasazuje druhý díl ze série DOKUMENT.
Novinkami tohoto kola bude taneční skupina MARYJA pod vedením Johany Matouškové a divadelní formace Rest-Art Tomsy Legierskiho a Markéty Vacovské, kteří uvedou v alfrédovské premiéře svůj opus VEČEŘE V NÁS.

Zadání organizátorů je jednoduché – vytvořte z pilnosti choreografii na libovolné téma. Omezení jsou smlouvavá: Jeden zvukový motiv, jeden scénický prvek, jednotný koncept. Maximální délka choreografie je 20 minut. Ze čtyř představení jednoho večera, propojených vtipnými výstupy vypečených moderátorů, si pak samotní diváci vyberou, kdo postoupí do dalšího kola. Jedna choreografie přitom může postoupit maximálně třikrát za sebou. Pokud se jí to podaří, získá nejvyšší ocenění soutěže, Molitanovou trofej. OPISOVAT SE MŮŽE!

Úspěch série představení Domácí úkoly z pilnosti dokazuje, že pohybové a taneční divadlo není v Česku okrajovým žánrem. Kromě unikátní přehlídky současných talentů z místní i zahraniční scény vyniká hitparáda osvobozujícím nahledem, sebeironií a smyslem pro humor. Proto dokáže přilákat do divadla i ty, kterým je jinak pohybové divadlo naprosto cizí.

www.domaciukoly.com