DISASTROUS / SILK Fluegge

délka představení: 60 min
VÝJIMEČNÁ MEZINÁRODNÍ SPOLUPRÁCE! Taneční představení tří dospělých performerů z Rakouska a tří dětských tanečníků z Česka pod vedením choreografky Silke Grabinger.

Disastrous ve čtvrtek 5.4. od 15h se koná v rámci festivalu Česká Taneční Platforma. Obě dubnová uvedení jsou v angličtině.

Stále čekáme na velkou změnu, na dobu, kdy budeme moci přehodnotit a znovu definovat své postoje. Společenské bezvětří je odolným statem quo, který má tendenci reprodukovat stále to samé. Je to řízené prostředí – jako vakuum připravené k experimentům: klid před bouří. Jednou ale nastanou příhodné podmínky, a k pohromě, katastrofě, převratu či chaosu nakonec dojde. Tyto body zlomu na jedné straně pocházejí z určitého přerodu, na straně druhé samy podobné změny iniciují. Pohroma a její následky bývají přehlušeny výbušným procesem tvořící se budoucnosti.

Představení Disastrous se snaží odhalovat možné podoby budoucích narativů. Pohroma či katastrofa jsou startovním bodem bájné výpravy. Je to cesta ke svobodě – osvobozující moment, ke kterému se upínáme jako ke vzkříšení. Po jejím odeznění totiž přichází, pro jednotlivce i celou společnost, čas vytoužené obnovy, hledání nových řešení a nalézání nových pravidel.

"Nejnovější projekt, který propojil české a zahraniční umělce, připravila choreografka a režisérka Silke Grabinger s tanečníky svého souboru SILK Fluegge a českými performery. To, že jde o děti či mládež, je jen doplňující informací. Inscenace Disastrous je totiž profesionální po všech stránkách, kombinuje taneční a pohybové divadlo, výbornou pedagogickou práci a přináší působivou jednoduchost." (Lucie Kocourková, Opera Plus)

Režie, koncept, choreografie: Silke Grabinger
Produkce, asistentka choreografie: Olga Swietlicka
Hudba: Ivan Shopov
Světelný design: Jan Derschmidt
Kostýmy: Bianca Fladerer
Tanečníci a performeři: Kirin Espana, Dorota Gůrová, Jerca Rožnik Novak, Kirill Chandler Rumyantsev, Ester Táchová, Barbara Vuzem
Web: www.silk.at/fluegge
Premiéra: 8. 6. 2017, Alfred ve dvoře
Poděkování/Podpora: Linz Kultur, Land Oberösterreich a BKA, Motus, z. s.;
Disastrous uvádíme ve spolupráci s Rakouským kulturním fórem v Praze.


SILK Fluegge je kolektiv umělců zabývající se současným tancem. Jejich práce zahrnuje představení v klasických divadlech, intervence do muzejních sbírek a veřejného prostoru, ale také uměleckou a kulturní mediaci. Zaměřují se na umělecké projekty z oblasti tzv. urban contemporary dance se zvláštním zřetelem k podpoře mládeže. Kolektiv SILK Fluegge obdržel v roce 2015 ocenění STELLA 15 za mimořádnou divadelně-produkční činnost zaměřenou na mládež a dále četná uznání za vzdělávání dětí a mladistvých v oblasti kultury.