DÍRKOVANÉ KINO: Dobrodružství v zahradě / Ryba řvoucí

délka představení: 35 min
Řinčivě blyštivý příběh jednoho léta, který prosvítá babiččinou zahrádkou a rachotí z dědovy kůlny. Pohádka pro malé i velké, která vás přenese do neznámých pozemských krajů i vesmírných dálav.

Letos jsem se nevydal do Amazonských pralesů ani na poušť Kalahari. Strávil jsem prázdniny s babičkou a dědou na chalupě. Tam jsem našel starý fotoaparát – a vydal na cestu. Z harampádí v dědově kůlně, léčivých bylinek nebo zahradního jezírka se najednou staly vzdálené kouty světa plné tančících světel a stínů, neznámých zvuků a ozvěn, hravých odrazů i náhlých záblesků. Jedna zrzavá kočka mi sice tu a tam zkřížila cestu, občas bych se bez její pomoci ale neobešel. Ze všech snímků, které jsem na svých cestách pořídil, jsem poskládal příběh, který vám chci promítat.

Dírkované kino: dobrodružství v zahradě pracuje především se světlem a zvukem: používá diaprojektory, perforované diapozitivy a plátna. Experimentuje s objekty, které reagují na světlo, a s předměty se specifickým zvukem. Vizuální divadlo pro diváky každého věku, obrazotvorná koláž i hravá hudební skladba.

Koncepce představení: kolektiv Ryba řvoucí
Světlo a scéna: Tereza Magnan, Aňa Šebelková
Hudba a zvuk: Filip Jakš

Premiéra: 17. 9. 2015, Valdštejnská lodžie, Jičín


Divadelní soubor Ryba řvoucí vznikl v roce 2009. Skupina se převážně věnuje tvorbě autorských divadelních projektů. Postupuje cestou kolektivní tvorby se silným důrazem na vizuální složku a práci s materiálem.

Web: rybarvouci.wix.com
Představení vzniklo za podpory Venuše ve Švehlovce