DARGER LIKE SHE

Jan Kačena a kolektiv
délka představení: 70 min
Infanterie
hudba: Pavel Julius Ptáčník
libreto a režie: Jan Kačena
výprava: Pavel Julius Ptáčník
PREMIÉRA!

Rekonstrukce literární a historická. Darger. Děti. Zbraně a pohlaví. Za hranicí víry!
Inspirační zdroje a východiska připravované inscenace Darger like she jsou všem třem spolupracovníkům velice blízká. Jedná se mimo jiné o tvorbu Henryho Dargera, křesťanství, církevní symboly, satanismus, filmy Johna Waterse, dětské chvály a chorály, dětské křížové výpravy a ruská vězeňská tetování.
(libreto a režie)
Jan Kačena, absolvent JAMU, obor dramaturgie, soustavně se věnuje adaptacím klasických děl dětské literatury a pohádek a následně jejich režii (Grimmové: Perníková chaloupka, Collodi: Pinocchio, Andersen: Malenka, Lagerlofová: Nils Holgersson, Adams: Daleká cesta za domovem) Některé tituly byly z repertoáru divadel staženy pro údajnou či zdánlivou nevhodnost pro dětského diváka, on sám s tím nesouhlasí. Režijní práce v divadlech: Národní divadlo Brno, Divadlo na zábradlí, Multiprostor, Meet Factory aj. Hudební a výtvarnou složku vnímá jako rovnocennou, proto spolupracuje pouze s blízkými přáteli.

(výprava a hudba)
Pavel Julius Ptáčník, student aplikované kybernetiky, absolvent FUOU v Ostravě (obor malba 1 u docenta Daniela Balabána), hudebník, skladatel hudby ostravského tria like she (electropunk) společně s Pavlou Malinovou a Janem Vytiskou, performer jednočlenné formace Negative friend (emo country), oblíbená barva: modrá, hudební spolupráce na představení Malenka (Divadlo Na zábradlí), Skugga Baldur (MeetFactory), v současné době vytváří velkoformátovou panoramatickou scenérii svého rodného města Kuřim.

Vznik představení podpořila Nadace Život umělce