ČTYŘI TŘI DVA JEDNA (DIVADLO - KONCERT) / Boca Loca Lab

Představení divadelní skupiny Boca Loca Lab ve spolupráci s hudebními skladateli
délka představení: 40 min
Boca loca znamená španělsky bláznivá ústa. Podstatou všeho, co zazní, je hra se slovy a zvuky. S rytmem, zpěvem, polozpěvem, mluvou a polomluvou.

Přímo pro skupinu Boca Loca Lab napsali své „mluvené partitury“ Martin Smolka (mimo jiné spoluzakladatel ansámblu AGON či autor opery Nagano) a Michal Nejtek (skladatel a pianista s přesahem k jazzu a rocku, spolupracující např. s Plastic People Of The Universe).

Divadelní skupinu Boca Loca Lab založil v roce 2007 režisér a autor Jiří Adámek. Smyslem je realizace scénických forem, které v sobě propojují divadelní a hudební postupy. K výrazným rysům patří hudebně komponovaná struktura, minimalistické herectví a hra s jazykem.

Skupina Boca Loca Lab obdržela řadu českých i zahraničních ocenění. Inscenace Tiká tiká politika získala Cenu za originální divadelní tvar (festival Kontakt v Toruni, 2009) a Cenu mezinárodní soutěže Music theatre now (hudební sekce německé ITI, Berlín, 2008). Projekt Evropané získal Cenu pro nejlepšího mladého režiséra na festivalu MESS Sarajevo (2012). Jiří Adámek získal mimo jiné Poctu festivalu …next wave/příští vlna… v kategorii Osobnost roku (2007) za realizaci několika hudebně-scénických kompozic a experimentálních projektů vokální performance i za teoretickou reflexi nových forem znělosti.

V divadle Alfred ve dvoře vznikl první projekt skupiny Boca Loca Lab Tiká tiká politika (2006), a také prozatím poslední, Řekni něco (2013), který je pravidelně uváděn.