CO DĚLÁM? #4 / Rozhovor s Petrou Sovovou z Hnutí za aktivní mateřství a kostýmní výtvarnicí Kateřinou Štefkovou

délka představení: 90 min
Petra Sovová žije velmi aktivním životem matky, učitelky, výtvarnice, manažerky, chovatelky, pěstitelky, lektorky, podnikatelky, feministky ad. Má sedm dětí. O českém porodnictví ví (téměř) vše. Je tiskovou mluvčí a hlavní lobbistkou Hnutí za aktivní mateřství a uměleckou ředitelkou festivalu STRP. Oblíbené téma: práva žen v těhotenství a při porodu a práva rodičů po porodu.
Kateřina Štefková vystudovala scénografii, věnuje se návrhům kostýmů. Už v roce 1992 začala spolupracovat s režisérem Petrem Léblem a v Divadle Na zábradlí navrhovala kostýmy pro všechny jeho inscenace. Spolupracovali s ní také Jan Antonín Pitínský, Jiří Pokorný, Jiří Ornest, Juraj Nvota, Alice Nellis, David Czesany, Petr Tyc, Jan Nebeský, Ondřej Havelka a další.

Připravuje a moderuje Petr Tyc.

Rozhovor jako jeden z nejdůležitějších formátů setkávání a komunikace: nevede se pouze kvůli informacím, ale kvůli sdílení, ponoru, intenzitě setkání i duševnímu občerstvení. V dramaturgii Petra Tyce, který sérii rozhovorů v Alfredu připravil a také moderuje, se setkávají lidé, pro které je jejich činnost zajímavá, různorodá a obohacující, i kdyby se zvenčí zdála banální a jednotvárná. To, čím se zabýváme, naše práce i povolání, je jednou z nejdůležitějších součástí našeho života: v osobní rovině uspokojení a seberealizace, i ve společenském smyslu – jako spolupráce, sdílení a společné rozvíjení. Jakou cestou si prošli jednotliví hosté, jaké úskalí, pocity i osobní poznání jim jejich práce přináší?

„Prvním předpokladem dialogu je sama odvaha ‚rozevřít se‘, dát do hry nejen své vědomosti, své rozumové schopnosti, ale celé své nitro…“
Milan Machovec