CO DĚLÁM? #3 / Rozhovor s hudebním publicistou Pavlem Klusákem a kuchařem, řezníkem a městským strážníkem Michalem Pokorným.

Rozhovory v Alfredu.
délka představení: 90 min
„Prvním předpokladem dialogu je sama odvaha ‚rozevřít se‘, dát do hry nejen své vědomosti, své rozumové schopnosti, ale celé své nitro…“
Milan Machovec

Do třetího dílu série rozhovorů Co dělám? přijali pozvání Pavel Klusák a Michal Pokorný. Pavel Klusák píše o hudbě, vydává ji, je editorem, vede rozhovory s velikány populární hudby. Je známou osobností. Michal Pokorný vaří, poráží a porcuje, střeží váš klidný spánek. Asi jste o něm nikdy neslyšeli. Dva zralí muži s velkou vášní pro to, co právě dělají.

Rozhovor jako jeden z nejdůležitějších formátů setkávání a komunikace: nevede se pouze kvůli informacím, ale kvůli sdílení, ponoru, intenzitě setkání i duševnímu občerstvení. V dramaturgii Petra Tyce, který sérii rozhovorů v Alfredu připravil a také ji moderuje, se setkávají lidé, pro které je jejich činnost zajímavá, různorodá a obohacující, i kdyby se zvenčí zdála banální a jednotvárná. To, čím se zabýváme, naše práce i povolání, je jednou z nejdůležitějších součástí našeho života: v osobní rovině uspokojení a seberealizace, i ve společenském smyslu – jako spolupráce, sdílení a společné rozvíjení. Jakou cestou si prošli jednotliví hosté, jaké úskalí, pocity i osobní poznání jim jejich práce přináší?