CO DĚLÁM? #2 / Rozhovor s reportérem Markem Wollnerem a podnikatelem Jakubem Grosmanem

Rozhovory v Alfredu.
délka představení: 90 min
„Prvním předpokladem dialogu je sama odvaha ‚rozevřít se‘, dát do hry nejen své vědomosti, své rozumové schopnosti, ale celé své nitro…“
Milan Machovec

Rozhovor jako jeden z nejdůležitějších formátů setkávání a komunikace: nevede se kvůli informacím, ale kvůli sdílení, ponoru, intenzitě setkání i duševnímu občerstvení. Divadlo Alfred ve dvoře, které je jedním z komunitních míst Prahy 7, otevírá sérii rozhovorů připravovaných a moderovaných Petrem Tycem. V jeho dramaturgii se setkávají lidé, pro které je jejich činnost zajímavá, různorodá a obohacující, i kdyby se zvenčí zdála banální a jednotvárná. To, čím se zabýváme, naše práce i povolání, je jednou z nejdůležitějších součástí našeho života: v osobní rovině uspokojení a seberealizace, i ve společenském smyslu – jako spolupráce, sdílení a společné rozvíjení. Jakou cestou si prošli jednotliví hosté, jaké úskalí a jaké pocity i jaké osobní poznání jim jejich práce přináší?

Do druhého dílu Co dělám? přijali pozvání šéfredaktor reportážní publicistiky ČT Marek Wollner a Jakub Grosman, úspěšný podnikatel, který podporuje alternativní divadlo. Petr Tyc své hosty představuje takto:

„Když na Marka Wollnera občas narazím v pondělním pořadu Reportéři ČT, vidím seriózního, neohroženého novináře. Když zapátrám hlouběji v internetovém nekonečnu, jeho obraz získá na barevnosti. Jaký Marek opravdu je? Jak vnímá svoji práci, co pro něj znamená? Jaká je jeho životní strategie?

Jakub Grosman vydělal pohádkové bohatství. Jednoho dne přišel do divadla, které je hluboko pod rozlišovací schopností sponzorů fotbalu a soutěží Miss čehokoli s tím, že chce vrátit nějaké peníze do prostředí, ve kterém vyrůstal. Mladí alternativci, přijďte se o Jakubovi dozvědět víc! Třeba v sobě objevíte talent na podnikání a budoucnost alternativního umění bude zajištěna!“