CLOWN'S CRUMBS / Karásek, Kuczyńska, Seriš, Teller, Trojanová & Nadaud

vhodné pro dospělé a děti od 10 let
délka představení: 75 min
Fantaskní, neuctivé herecko-klaunské výstupy v sedmi jazycích
jazykově bezbariérové
Představení Clown’s Crumbs je založeno na tradici středověkých potulných komediantů, kteří putovali z města do města, přinášeli zprávy z jiných obcí a krajů a též hráli revoluční divadelní kusy, drobky, drobečky...

Herci/klauni, kteří v představení vystupují, interpretují čtyři mystéria: Narození potulného komedianta, Vzkříšení Lazara, Slepý a Kulhavý, Bonifác VIII. Pohrávají si se spontánními emocemi – s tím, co se odehrává teď a tady, v dané situaci, daném prostoru, městě, v životě.

Inspirací k vtipnému a zlehčujícímu přístupu k tématu spirituality a víry bylo divadelní představení Mistero Buffo italského dramatika a nositele Nobelovy ceny Daria Fo.

Ve snaze o navázání co nejpřímějšího kontaktu s publikem vytváří komedianti univerzální jazyk globálního Babelandu, místa, kde Bůh smíchal jazyky. Čeština, angličtina, francouzština, němčina, polština, norština... všechny jazyky jsou s plným nasazením aktérů překládány „live“.

Diváci nejsou pasivně schováni ve tmě, ale herci/klauni s nimi často navazují dialog či je zvou přímo na jeviště.

Filip Teller získal Premio GEMINI d’ORO Miglior Attore (cena za nejlepší mužský herecký výkon) za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII na festivalu Roma Teatro.
Na festivalu Kremnické Gagy 2013 byly Clown's Crumbs nominovány na cenu „Najlepšie pouličné podujatie”.

Premiéra:
5. ledna 2012 - JAMU, Brno

Foto: Agnieszka Piesiewicz Foto: Agnieszka Piesiewicz Foto: Agnieszka Piesiewicz Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková Foto: Dita Havránková