ČESKÝ RÁÁÁÁJ! / Spielraum Kollektiv & Studio DAMÚZA

Pohádka o malé a zároveň velké výpravě dvou kamarádů, kteří se vydali do světa.
délka představení: 50 min
Teplo domova, dobrý čaj a opravdový kamarád – co víc si přát! Co když vás ale najednou napadne, že ochutnat dálku může být ještě kouzelnější, než pohodlí domova? Na začátku příběhu byla jen pohozená pohlednice, pozdrav z neznámého kraje. A co z toho vzešlo? Veliké putování směrem Český Rááááj! Pohádka o malé a zároveň velké výpravě dvou nerozlučných kamarádů, kteří se vydají do světa. Projdou dosud neobjevenými zákoutími a setkají se s řadou úkolů, kterým se spolu s pomocníky v hledišti budou snažit přijít na kloub. Cesta, během níž se setkáme s roztodivnými přáteli i příběh o tom, že víc hlav víc ví. O výpravě za voňavými dálkami, a o tom, jak se domov stane krásnější až díky dobrodružstvím a lapáliím, které nás na cestě potkají.

VHODNÉ PRO DĚTI OD 3 DO 10 LET

Režie: Linda Straub
Scénografie: Mathias Straub
Hrají: Linda Straub a Mathias Straub
Hudba: Lukáš Kosek
Režijní spolupráce: Karolina Zajdel
Koprodukce: Studio Damúza, o.p.s. a Motus, o.s.

Spielraum Kollektiv je volné divadelní uskupení tvůrců kolem Lindy Straub a Mathiase Strauba, zaměřené především na site specific a dokumentární divadlo. K výrazným rysům předchozích projektů patří inovativní způsoby zapojení diváka do hry a důraz na práci s prostorem. Při své experimentální tvorbě skupina často vychází z principů pohybového a výtvarného divadla. V současné době zakladatelská dvojice nejvíce spolupracuje s DAMU DNTP (site specific projekty) a Česko-bavorskou divadelní sítí Čojč (česko-německé projekty pro mládež v pohraničí).

Další představení skupiny: Čojč MAGNET (Depo 2015; Plzeň 2015), Hexameron (DNTP, HAMU, VŠE, Bílá hora, 2014), Plán D (NoD, 2014), Spící království (DAMU, 2014), Marie to dala. Jak to dáš ty? (Nekázanka, 2013), Nod Inclusive – Víc, než jen konzumace. (NoD, 2013).

www.facebook.com/spielraumkollektiv


Studio DAMÚZA je produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky, hudebníky a ostatní především vizuální umělce, kteří nechtějí zapadat do běžného divadelního provozu, ale chtějí objevovat, provokovat, zkoumat. DAMÚZA se orientuje především na ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Ve spolu práci s Katedrou alternativního a loutkového divadla DAMU a jejími absolventy připravujeme drobné loutkové pohádky vyznačující se precizním provedením, minimálním obsazením, autorským přístupem k loutkám a výtvarné stránce představení a důrazem na poselství silného příběhu.

www.damuza.cz

Premiéra: 13. 6. 2015, Alfred ve dvoře
Podpořili: Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře
Poděkování:Tomáš Žižka, Howard Lotker, Klaudie Lotker, Dagmar Petáková, Tereza Benešová, Ewan McLarren, Produkce Damúza: Barbora Kalinová, Veronika Řezníková, Václav Strýček)