ČASEM / Alfred Junior

délka představení: 50 min
jazykově bezbariérové
Závěrečné představení dětského divadelního studia Alfred Junior ve dvou příbězích. V obou se hraje o čas, ale pokaždé jinak. První příběh vznikal na motivy pohádky Sedmero krkavců, druhý je volným zpracováním knihy Děvčátko Momo a ukradený čas M. Endeho.

„Ty si snad myslíš, že ten čas kradu! Kéž byste zkrkavčeli!“ Dva příběhy o tom, že je někdy potřeba zatnout zuby, zapřít sám sebe a bojovat. Protože, i když je času málo, nikdy není nic definitivně ztraceno. Neboť naději a čas prožitý srdcem nám nikdy nikdo vzít nemůže.
Dětské divadelní studio Alfred Junior představuje svou celoroční tvorbu, jejímž letošním tématem je "čas". Představení vzniklo, stejně jako předešlé roky, rovnocennou autorskou tvůrčí spoluprací lektorů a dětí.

Lektoři: Madla Koděrová, Dora Bouzková, Tereza Hradilková a Lukáš Bouzek
Účinkují: Artuš Passerin, Max Barger, Tonička Miškovská, Matylda Miškovská, Tobiáš Gůra, Marie Bouzková, František Bouzek, Evelína Torvinen, Johanka Svobodová, Dorota Gůrová, Kryštof Hamáček, Anna Svobodová, Josefa Houdková, Johanna Pěchoučková, Alfred Šrámek, Alexander Heldenburg, Ester Táchová, Diviš Machek, Mariana Issa, Marie Pěchoučková, Leonard Adamovič, Jaromír Korbel, Agáta Svobodová.
Premiéra: 11. 6. 2017
Podpořili/ poděkování: MOTUS z. s. - produkce divadla Alfred ve dvoře,


Dětské divadelní studio Alfred Junior pracuje od roku 2006 v divadle Alfred ve dvoře. Věnuje se divadelní pedagogické činnosti s dětmi ve věku 6 - 12 let. Prostřednictvím procesů autorského divadla probouzí a rozvíjí uměleckou představivost, skupinovou citlivost, prostorové vnímání stejně jako pohybovou a výtvarnou kreativitu. Za důležité považuje podporovat u všech osobitý přístup k tvůrčím procesům. Na závěr každého školního roku prezentuje originální autorské představení, které vzniklo v průběhu předešlých 8 měsíců jako rovnocenná tvůrčí spolupráce lektorů a dětí.