BIOGRAPH ALFRED: POZOR, přistává AFO!

aneb to nejlepší z Academia filmu Olomouc
délka představení: 80 min
Promítat budeme novou a jako vždy myšlenkově provokativní kolekci vítězných filmů 44. ročníku Academia filmu Olomouc, jenž patří mezi nejvýznamnější události svého druhu v Evropě. To nejlepší z mezinárodního festivalu populárně-vědeckých a dokumentárních filmů, který proběhl v dubnu v Olomouci, představí osobně jeho organizátoři.

Muži v nebezpečí
režie: Sylvie Gilman, Thierry de Lestrade / 55´ / Francie / 2008 / cz titl.
Znepokojující snímek, který získal jednu z cen Prix Europa 2008, přináší aktuální pohled na zásadní civilizační změnu, kdy výrazně klesá počet mužských spermií, schopných oplodnění. Podle řady vědců je problém mužského reprodukčního potenciálu podobně vážný jako globální oteplování - za padesát let se produkce spermií snížila v průměru o padesát procent.

Předfilmy:
Regenerace sítnice /
režie: Harvey Goldman / 4´/ USA /2008
Skvělá vizuální podívana o vzniku nových molekul, které mají nahradit ty odumřelé, nabízí ohromující pohled na zrození a krásu neviditelných procesů. A tento pohled si ničím nezadá s uměleckou abstraktní tvorbou.

Kruh života živý život cirkusu
režie: Konstantinos - Antonios Goutos / 6´/ Řecko, Německo / 2007
Provokativní experiment, který surrealistickou metaforou komentuje tzv. „běh života“...a z řeznického vozu vykládají maso stále dál zatím co vedle stojí popelářský vůz sbírající odpad…


www.afo.cz
Progresivní festival AFO popularizuje skrze film setkávání vědy a umění. Jedním z hlavních témat letošního ročníku bude Tajemství vesmíru. Nová sekce s názvem Genderrr chce postupně představovat problematiku emancipačního myšlení a gender oblasti. Programovým trumfem je diskusní panel Dr. House – pravda nebo mýty?, věnovaný tématu zobrazování aktuálních trendů z oblasti medicíny v hraných audiovizuálních pořadech.

AFO – stačí VIDĚT A VĚDĚT!

AFO-plakat-1080 Bestie v nás House Modré zlato Objev Discovery - Time Warp Peoples president Rembrantovo žaluji Rembrantovo žaluji3 Science fiction - science fact Science fiction - science fact Vzhůru! Zapomenuté transporty