BIOGRAPH ALFRED: BLOODY XMAS, Večer 2.

Festival současného hororu
délka představení: min
Pásmo krátkých českých i zahraničních nezávislých hororů

Anime Horror Night - special

Kapky „japonské“ krve no.1 / Blok krátkých filmů a odborná přednáška
start 18h velký sál, celkový čas 125 min

KaKuRenBo: Hide and Seek
Režie: Shuhei Morita, 2001, 25 min.

Jeden z mála příkladů anime, které nevyužívají jen prvky hororového žánru, ale staví také a to především na hutné děsivě tajuplné atmosféře. Skupina sedmi dětí hraje v opuštěném nočním městě hru na schovávanou...ale s démony! Jedním z nich je i hrdina Hikora, který se sem vydává hledat svou zmizelou sestru...“jak už to v japan-horrorech bývá“ :)...

Urotsukidoji: Legend of the Overfiend Part 1
Režie: Hideki Takayama, 1987, 43 min.
Hororovému duchu se v anime nejvíce daří mezi erotickou produkcí. Pornografické anime, neboli hentai, se jen hemží obrazy nezletile vyhlížejících dívek znásilňovaných obřími monstry /opet “jak už to v japan-horrorech bývá“
Minisérie Urotsukidoji se však od většiny produkce tohoto typu liší propracovaným příběhem a zvláště vyjímečnou dekadentní atmosférou. Mezi potoky krve a jiných tělních tekutin, jež se v ději postupně kupí, se rýsuje příběh o zrodu mocného démona, jehož příchod má provázet všeobecná zkáza.

Midori
Režie: Hiroshi Harada, 1992, 49 min.
V japonském komiksu existuje tradice tzv. „ero-guro nansensu“, tedy bizarních příběhů těžících z grotesknosti a odpudivosti a soustřeďující se na témata tělesných deformací, sexuálních perverzí či kafkovsky absurdní reality. Jedním z nejvýraznějších autorů tohoto stylu je Suehiro Maruo, mezi jehož hlavní motivy patří fyzicky znetvoření jedinci. Jeho komiks Midori z prostředí cirkusových zrůd v amatérských podmínkách zpracoval animátor Hiroshi Harada. Na snímku pracoval pět let a je autorem každého políčka, které ve filmu uvidíte.

Krevní tučnice no.1/ celovečerní film+odborná přednáška
start 20.30h, velký sál, celkový čas 100min

Perfect Blue
Režie: Satoshi Kon, 1998, 81 min.
Satoshi Kon patří k nejvýznamnějším režisérským osobnostem anime filmů. Jeho tvorba se zabývá prolínáním roviny reality, fantazií a mediálních obrazů. Debutová Perfect Blue předkládá thrillerový příběh o hvězdě pronásledované jejím fanatickým ctitelem. V ději se nepřehledně míchají obrazy reality, hrdinčiných temných „hitchcockovských“ fantazií a seriálu, který hrdinka natáčí. No prostě psycho úlet „po japonsku“ jak se patří!

Pozor! Začátek už v 18.00!