BEZ ZEMĚ

Décalages - divadlo v pohybu
délka představení: 60 min
divadlo v pohybu
jazykově bezbariérové
“(Décalages) vše činí s vášní, sveřepě a - řekněme - posedle, … a s vypěstovanou dovedností nezmizet za postavou, ale silou své energie být na jevišti zároveň stále přítomni i sami za sebe.” (Jana Bohutínská, novinářka, Taneční zóna)

Fantazie pro loutku, dva herce-akrobaty, větev, lano, loď, klec, ostrý hák…vše trošku zasypáno kouzelným práškem.
Bez země je příběhem malého chlapce, Petera Pana, který nechce, nebo nemůže, vyrůst. Zůstat dítětem navždy, nevkročit do reality, žít v imaginárním světě, být volný, věčný. Peter Pan je jako přelud mnoha dětí či dospělých. Svět, který si vytváří, je dokonalý, čas v něm není důležitý a každá chvíle je naplněna dobrodružstvím.

Inscenace kombinuje postupy a techniky cirkusového umění, vzdušné akrobacie, činoherního a loutkového divadla s hudbou.

Scénář inscenace Bez země je volně inspirován úspěšnou pohádkou nejen pro děti Peter Pan spisovatele Jamese Matthewa Barrieho. Příběh zavěšený kdesi mezi imaginární Zemí a světem opravdu reálným, v neurčitém čase, na neobvyklém místě, které dětství ještě úplně neopustilo, vypráví o křehkém vztahu trošku rozpustilé víly a malého chlapce, jenž nechce nebo nemůže vyrůst. Proti této dvojici stojí panovačný zatrpklý Pirát, ztělesnění zla a dospělosti se všemi chybami, které přináší, jenž se chce pomstít Peterovi za to, že mu kdysi usekl ruku. Tento příběh vypráví o světě, který odmítá zestárnout, o dětech, co nemohou vyrůst a o ztracených mužích a ženách

Silně vizuální, hravá a emotivní inscenace spojuje vzdušnou akrobacii na neobvyklých předmětech (klec, větev, loď, vertikální lano) s loutkoherectvím a činoherním herectvím.

Hned na 1. dubna si soubor Décalages připravil Dílnu vzdušné akrobacie pro děti, která se koná od 10, 00 do 15,00 hodin ve velkém sále Alfreda. Pro detaily a rezervace kontaktujte Vladimíru Lenertovou na emailu divadlo@alfredvedvore.cz. Kapacita workshopu je omezená. Přhlásit je možné se do 31.3.! Cena je 600,-/dítě.

Foto: Miroslav Halada