BERGMAN UPDATE

Stage Code
délka představení: min
Socio-dramatický kabaret o manželství
hudba: Petr Kofroň
koncepce: (kolektiv) Stage Code
performují: Andrea Miltner, Philipp Schenker, Daniela Voráčková
pohybová spolupráce: Andrea Miltner
produkce: Milena Fabiánová
režijní spolupráce: Viktorie Čermáková
světelný design: František Fabián
výtvarná spolupráce: Štěpán Růžička, Michal Pěchouček
Bylo nám kolem dvaceti a Bergmanovy Scény z manželského života jsme sledovali s dojetím, překvapením a trochu i odporem – co se to těm lidem děje? Co je to za hry? Proč se k sobě nemůžou chovat “normálně”? Copak ona nevidí, že on jí lže? A on nevidí, že ona s ním manipuluje? TOHLE SE NÁM NIKDY NESTANE!

Teď je nám skoro o dvacet víc. Zkoumáme, co jsme původně chtěli a co ve skutečnosti máme. Věrnost po tolika letech – je to důvod k oslavě a respektu anebo domácí vězení? Co je to vlastně za slib – budu Tě milovat a ctít až do konce. Do smrti? Do konce lásky? Do konce záruky kuchyňké linky? Spřádáme nekonečnou pavučinu, ve které se všechno propojí – děti, práce, stárnoucí rodiče, byt a auto nebo myčka a dovolená, nesplněné sny a nové touhy.

Divadelní formace STAGE CODE, založená Danielou Voráčkovou a Philippem Schenkerem, působí v Praze od roku 1999. Ve spolupráci s českými a zahraničními umělci vytváří divadelní projekty rozmanitých žánrů (vizuální divadlo, object-theatre, site-specific, pouliční divadlo, kabaret, dramatizace textu), zaměřené na různá společensko-kulturní témata. Představení Stage Code jsou uváděna v České republice i na různých zahraničních festivalech.
Premiéra v rámci festivalu 4+4 Dny v pohybu

Podpořili: Ministerstvo kultury ČR, SPREAD a MOTUS o.s. – produkce divadla Alfred ve dvoře a o.s. Čtyři dny.