AUTOPSY.GLASS / Myriam Bleau (CA)

V rámci festivalu 4+4 dny v pohybu
délka představení: 30 min
jazykově bezbariérové
Audiovizuální performance autopsy.glass zkoumá zvukový, vizuální a symbolický potenciál skla. Montrealská hudebnice a multimediální umělkyně Myriam Bleau v ní využívá sklenic na víno, se kterými manipuluje, buď zcela jemně anebo naopak s větší silou, a pohrává si tak s divákovým napětím a očekáváním nevyhnutelné blížící se katastrofy.

Představení autopsy.glass uvádí Festival 4+4 dny v pohybu + Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře.

Zároveň upozorňujeme na mimořádnou příležitost zakoupit zvýhodněnou vstupenku (v ceně 330/230 Kč) a zhlédnout 2 festivalová představení v 1 večer (přepravu mezi scénami zajišťuje festival):

Myriam Bleau (CA): autopsy.glass / 19:00 / Alfred ve dvoře / 30 min.
+
Elina Pirinen (FI): Personal Symphonic Moment / 20:00 / Divadlo Ponec / 75 min.



Tvorba Myriam Bleau se pohybuje na hranici performance, zvukové instalace a digitálního umění. Během vystoupení nechává umělkyně sklo vibrovat a rezonovat, anebo je rozbíjí či dokonce tříští. Každá vibrace je v reálném čase zachycena mikrofony, zesílena a ihned prochází zvukovou transformací, která zase zpětně ovlivňuje světelnou instalaci. Přímo před očima diváků tak vzniká působivá performance rodící se ze souhry zvuku a světla a z citlivě vyvažovaného balancování mezi křehkostí a krutostí, libými a nelibými pocity.

Myriam Bleau
Myriam Bleau působí jako skladatelka, multimediální umělkyně a performerka pohybující se na hranici hudební performance a digitálního umění. Vytváří audiovizuální systémy, instalace a interface hudebních performancí. Působení na poli popové hudby ovlivnilo její hybridní elektronické kompozice, v nichž využívá elementů hip-hopu, techna i popu. Tvorbě montrealčanky Myrian Bleau se již dostalo mezinárodního ocenění např. čestné uznání na Prix Ars Electronica 2015 (Rakousko), účast na festivalech Elektra (Kanada), Transmediale (Německo), Scopitone, Maintenant, Biennale Nemo (Francie) a Sonica (Velká Británie).