3 x TANEC NA TÉMA STRAŠÁCI

Karine Ponties (Fr / Be)
délka představení: 60 min
tři taneční choreografie na jedno téma
jazykově bezbariérové
Za zjednodušeným pozlátkem a zdánlivou tvrdostí strašáků Karine Ponties odhaluje skrytou poezii vojáků teroru, kteří nikdy nepoznali strach a transformuje ji do různých podob tance”
(Marie Chavanieux, novinář, La Terrasse)


Fidele á l’éclair
Tělo strašáka je složeno z mnoha děsivých znaků (podobně jako vojáci), všechny tu jsou za účelem polekat děti. Jeho role často spočívá v tom, že nás varuje před nebezpečnými momenty nebo místy.
Interpretace: Claudio Stellato / koncept a choreografie: Karine Ponties.

Babil
Tělo vyrůstající z vrcholu vlastního chaosu, jeden by řekl: neseno na údech spletité nemoci. Pokřivená identita, proražená myšlenka, řeč plná děr, uplatňovaná od zrodu jazyka.
Interpretace a text: Eric Domeneghetty, koncept a choreografie: Karine Ponties.

Havran
Věrný strážce opuštěných polí, jehož přežití závisí na nepřetržitém sebe objevování.
Připomínající rovněž pokusy o odmítání naší moderní doby, kde není jiné možnosti,
než zkoušet to se strašáky bližšími k přírodě.
Interpretace: Jaro Vinarský / koncept a choreografie: Karine Ponties.

Karine Ponties (1967) - umělecká ředitelka, choreografka a tanečnice - se narodila ve Francii, je absolventkou školy MUDRA Maurice Bejarta v Bruselu. Před rokem 1996, kdy založila Dame de Pic/Cie Karine Ponties, pracovala jako tanečnice s mnoha soubory (Frédéric Flamand, Michèle Noiret, Nicole Mossoux/Patrick Bonté a Pierre Droulers). Vytvořila více než 20 vlastních představení a koprodukčních projektů. Je zároveň taneční pedagožkou a vyučuje.
Představení vzniklo v produkci Cie Dame de Pic.
Hlavním organizátorem turné Karine Ponties v ČR je REPT o.s. za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Wallonia Brussels International a Nadace Život umělce.

REPTOS
DAME DE PIC