15 LET! KREPSKO + ALFRED = FRAGILE PARTY

délka představení: min
jazykově bezbariérové
Stejně jako Alfred ve dvoře v produkci Motus i divadelní soubor Krepsko v letošním roce slaví 15 let existence. Představení FRAGILE vzniklo v roce 2003 a je dodnes živou inscenací v repertoáru souboru. Nikoli náhodou mělo premiéru v Alfredu ve dvoře a jeho opětovným uvedením se nejen vrací na místo činu, ale je zároveň záminkou ke společné oslavě 15. výročí: patnáct let křehkosti! Představení FRAGILE a oslava okořeněná v pozdějších hodinách tím, že PUNCH A JUDY HRAJÍ LOUTKOVÉ DIVADLO… Oslavte to s námi!

--------

„Když se zadíváte na jemně tvarované sklo, napadnou vás dvě myšlenky: jak je překrásné a jak lehce se může rozbít…“
Tennessee Williams

FRAGILE je formou výtvarného divadla, ve kterém se divadelní prostor chápe jako spoluhráč. Pomocí jemné práce světel a až obsedantního lpění na detailních gestech se společně s hrdinkou rozpadáme na střepy, ze kterých se bude potřeba znovu složit. FRAGILE je velmi zvláštní představení, herečka se skoro nepohybuje a světla jsou jí téměř rovnocenným partnerem. Je to také představení o skle, imaginaci a křehkosti bytí. Krepsko vytvořilo jakési imaginární akvárium, do kterého jsou diváci uloveni spolu s Laurou a kde i oni se snaží nerozbít atmosféru divadelního prostoru. To však netrvá příliš dlouho a uvolňující smích není zas tak daleko...

“Fragile je velké drama vyprávěné v miniatuře, v níž je sebemenší pohyb vytříbený a vyladěný. To představení je požitek.“
Dr. Ruth Eshel, Ha’aretz, Izrael

Vytvořilo: Krepsko a Darinka Giljanović
Základní koncept: Darinka Giljanović, Linnea Happonen, Petr Lorenc
Režie: Linnea Happonen
Hraje: Linnea Happonen
Stage design: Darinka Giljanović
Lighting design: Petr Lorenc
Hudba: Luis Fiestas
Zvláštní poděkování: Jiří Zeman
Premiéra: prosinec 2003, Alfred ve dvoře

----

PUNCH A JUDY HRAJÍ LOUTKOVÉ DIVADLO aneb hrát představení s malým loutkovým divadlem není jen o jeho kráse a kouzlu, ale i o bolesti, legraci a nečekaných výzvách!

Vytvořilo: KREPSKO
Hrají: Linnea Happonen a Jiří Zeman
Hudba: Mayim Alpert


Divadelní skupina Krepsko vznikla v roce 2001 a je známa především díky svým čistým nonverbálním improvizacím, ale také díky absurdnímu černému humoru a poetické hravosti, které jsou základem i fixním (neimprovizovaným) představením. Svět skupiny Krepsko je bolestně lidský, plný nevyslovených přání a znovunalézané dětské hravosti, k níž nás vede cestou absurdního divadla a jemné klaunérie. Členové a hosté česko-finské skupiny Krepsko pocházejí z různých zemí. Mezinárodní česko-finská skupina KREPSKO uvedla svou práci v mnoha zemích na několika kontinentech – např. v Německu, Maďarsku, Holandsku, Belgii, Lucembursku, Chorvatsku, Slovinsku, Irsku, USA, Kanadě, Chile, Pákistánu, atd.

Web skupiny: www.krepsko.com

Premiéra: červenec 2015, Helsinki
Podpořili / poděkování: MOTUS, produkce divadla Alfred ve dvoře